Cam Üzerine UV Baskı

Cam Üzerine UV Baskı

Cam UV baskı dekorasyon alanında kullanılmaya başlanan mükemmel bir üründür. Cam yüzeyinde hiç bir ekstra materyal kullanmadan direk cam üzerine kısmi veya tamamına UV baskı yapılabilmektedir.

Cam baskılı örnekler de görebileceğiniz üzere en ince detaylara kadar bölgesel baskı yapılabildiği gibi cam üzerinde beyaz baskı da istenilen bölgelere uygulanabilmektedir. Camdaki en büyük sıkıntı ise camın boyayı emecek gözenekleri olmaması ve yüzeyinin çok parlak olmasıdır. Cam üzerinde tutunamayan UV mürekkepler cam yüzeyinden kolayca çıkabilmektedir. Ancak cam yüzeyinde uygulanan özel solüsyon ve baskı sonrası Kardelen UV Baskı Merkezi tarafından geliştirilen özel çözümler ile bu sorun ortadan kaldırılmaktadır. Bu özellikler ile Cam üzeri UV baskıda profesyonel ve kusursuz hizmet verebilmekteyiz.

UV lambaları ile 200 dereceye varan ısı ile kurutulan boyalar ile kalıcı ve kaliteli görseller elde edilebilmektedir. Kalınlığı 5cm ye kadar olan bütün camlara 250×300 cm. veya 200×320 cm. ölçülerine kadar baskı yapılabilmektedir. Dijital baskı ile kıyaslandığında; dijital baskı ile sıvama yapılan camlarda güneş ışınlarına bağlı olarak boya solarken, sıvanan malzeme camdan belli bir süre sonra ayrıldığı için kısa ömürlü kullanıma sahiptir. UV baskıda ise baskının kalitesi 3 sene boyunca ilk günkü canlılığını kaybetmez. Uzun süreli planlanan projelerde kesinlikle tercih edilmesi gereken bir üründür.

Whatsapp

Hemen Ara