İzmir UV Baskı

UV Baskı Nedir

UV baskı, dijital reklam sektöründe sıklıkla kullanılan baskı tekniğidir. Dijital reklam sektöründe yer edinen baskı tekniğinde mürekkep ve ultraviyole ışınları kullanılmaktadır. Kağıt, yapışkan malzeme ya da akrilik malzeme gibi farklı malzemelerin üzerine mürekkebin çarpmasının ardından ultraviyole ışınları gönderilir. Ultraviyole ışınları mürekkebin üzerine gelir gelmez mürekkebin hızlıca kurumasını sağlar.

UV baskı, ultraviyole ışınlarının mürekkep üzerinde kullanılmasıyla elde edilen baskı yöntemidir. Yazıcı ile uyum sağlayan her yüzey için kullanılabilir baskı yöntemidir. Ultraviyole ışınlarının yüzeye çarpan mürekkebi kısa sürede kurutmasıyla baskı oluşmaktadır. Ultraviyole baskı için özel geliştirilmiş yazıcılar kullanılmaktadır.

UV baskı makinesi ile uyum sağlayan tüm yüzeyler için kullanılabilir olan baskı tekniği kaliteli, canlı ve etkili baskılar oluşturur. Günümüzde teknoloji ön plana çıkmakta ve birçok alanda yenilikler gerçekleştirmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde dijital baskı alanında da birçok yenilik yapılmıştır.

Dijital baskı günümüzde avantajlı bir yöntem olarak kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Geçmiş yıllarda kullanılan baskı teknikleri zaman kaybının yaşanmasına neden olurken günümüzde kullanılan UV baskı sayesinde insanlar zaman kaybı yaşamaz. Dijital baskı alanında kuruması zor olan baskıların daha kısa sürede kuruyarak kullanılması için özel geliştirilmiş UV baskı kullanılmaktadır.

Kullanılan baskı tekniği sayesinde mürekkep daha kısa sürede kuruyarak baskılar daha kısa sürede hazır hale gelir. UV baskı tekniği sayesinde uygulanan baskının kalitesi arttırılır. Güneş ışınlarından ve uygunsuz hava koşullarından kaynaklı baskılar zarar görürken UV baskı tekniğiyle hazırlanan baskıların zarar görmesi önlenir.

UV baskı nedir, neden tercih edilir? Ultraviyole ışınlarının kullanılmasıyla elde edilen baskılar birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Özel baskı tekniği sayesinde hazırlanan baskılar uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Baskılarda renk solması ya da yıpranma söz konusu değildir. UV baskıyla hazırlanan baskılar rengini korur. Canlı, solmayan ve tam renginde baskılar için tercih edilen bu yöntem aynı zamanda baskının kullanım ömrünü de korumaktadır.

Dijital baskı merkezi olarak hizmet veren işletmelerde UV baskı tekniği kullanılmaktadır. Birçok avantajı beraberinde getiren baskı tekniği için özel yazıcılar ve mürekkep kullanılır. UV mürekkepleri ışınlardan sonra beklenen etkiyi göstermek üzere özel olarak geliştirilmiştir.

Whatsapp

Hemen Ara